برترین برندهای دستگاه حضور و غیاب

 اگر به دنبال نصب سیستم حضور غیاب برای کسب و کار خود هستید، برترین برندهای دستگاه حضور و غیاب را در این مطلب با امنیت پلاس همراه باشید.

معمولاً وقتی که برای خرید یک محصول به بازار می‌رویم، علاوه بر اینکه به ویژگی‌های دستگاه توجه داریم، سعی می‌کنیم بهترین برندهای موجود در بازار را انتخاب کنیم، به همین دلیل آشنایی با برترین برندهای دستگاه حضور و غیاب برای ما اهمیت ویژه‌ای دارد. معیار انتخاب بهترین برند در سطح بازار متفاوت است و شاید شما در مطالب دیگر با معیارهای متفاوت‌تری نسبت به ما مواجه شوید.

 ما در گروه فرزان کارت آسیا با توجه به سابقه خود در کار با انواع دستگاههای حضور و غیاب، چند معیار مشخص برای بررسی این دستگاه‌ها در نظر گرفته‌ایم که ابتدا آنها را معرفی می‌کنیم و سپس معروف‌ترین و برترین برندهای دستگاه حضور و غیاب در بازار را معرفی خواهیم کرد.

چه فاکتورهایی در تعیین برترین برندهای دستگاه حضور و غیاب نقش دارند

طبیعتاً وقتی بحث ما در مورد دستگاه حضور و غیاب است، یعنی دستگاهی که اطلاعات را می‌گیرد، آنالیز می‌کند و با توجه به آنها پاسخ می‌دهد. اگر دستگاه تولیدی یک برند بتواند این مراحل را به شکل مناسب انجام دهد، می‌توان آن را در بین برترین برندهای دستگاه حضور و غیاب قرار داد. معیارهای مورد نظر ما ۴ مورد هستند:

کیفیت اسکن تصاویر: این موضوع به دوربین به کار رفته در دستگاه و همچنین الگوریتم استفاده شده در نرم افزار دستگاه حضور و غیاب بستگی دارد. هرچه کیفیت این دو مورد بالاتر باشد، کیفیت اطلاعات دریافتی بالاتر خواهد بود و دقت دستگاه بهتر است.

سرعت در پردازش: این مورد برای شرکت‌هایی که تعداد پرسنل بالایی دارند مناسب است و برای آنها سرعت در پردازش و انجام حضور و غیاب بسیار اهمیت دارد. این قابلیت به نرم افزار دستگاه و روش‌های اسکن مشخصات هویتی بستگی دارد.

تعداد خطا در اسکن و کنترل تردد: تعداد خطا در اسکن و   کنترل تردد  به یک یا چند بخش خاص بستگی ندارد و در واقع عملکرد کلی دستگاه حضور و غیاب را می‌سنجد. اگر یک برند توانسته باشد که الگوریتم مناسبی برای دستگاه خود تعریف کند و از سیستم ورودی و خروجی مناسبی استفاده کرده باشد، بدون شک در بین برندهای معتبر سیستم حضور غیاب قرار می‌گیرد.

امنیت در گرفتن خروجی: بحث گرفتن خروجی و دسترسی افراد غیرمجاز به اطلاعات سیستم حضور و غیاب بسیار جدی است و اغلب مدیران از آن به عنوان یک فاکتور مهم در انتخاب دستگاه یاد می‌کنند. وقتی که شما به عنوان یک مدیر مطمئن هستید که اطلاعات شما در امنیت کامل قرار دارند، با اعتماد به نفس بیشتری دستگاه حضور غیاب را می‌خرید.

SecuGen

برند SecuGen از سال ۱۹۹۸ میلادی وارد حوزه صنعت بایومتریک جهانی شد و در حال حاضر یکی از پیشگامان جهانی در زمینه تشخیص هویت با کمک اثر انگشت است. در حال حاضر این شرکت قادر به ارائه محصولات با کیفیت بالا و با پیشرفته‌ترین تجهیزات در شناسایی افراد است که از سیستم عامل‌های متفاوتی برای دستگاه‌های خود استفاده می‌کند.

یکی از مهمترین ویژگی‌ها در محصولات برند SecuGen استفاده از حسگرهای دقیق مبتنی بر تکنولوژی SEIRاست که از طیف گسترده‌ای از سیستم عامل‌ها الگوریتم‌های تطبیق مشخصات بایومتریک پشتیبانی می‌کند. امنیت بالا و کیفیت دستگاه‌های این برند باعث شده است که در حوزه‌های مختلف مانند امنیت اطلاعات، مهاجرت و معاملات مالی از این دستگاهها استفاده شود.

برند SecuGen

Hamster plus

 دستگاه Hamster plus یکی از محبوب‌ترین و پرکاربردترین دستگاه‌های برند SecuGen هست که به صورت اختصاصی برای اسکن اثر انگشت استفاده می‌شود. این دستگاه برای اتصال به کامپیوتر و گوشی‌های هوشمند طراحی شده و به کمک آن می‌توان اسکن اثر انگشت را در هر حالتی و در حضور نور یا بدون حضور نور انجام داد. استفاده از تکنولوژی مادون قرمز برای تشخیص اثر انگشت و بهره بردن از یک الگوریتم پیشرفته برای شناسایی افراد، مهم‌ترین و اصلی‌ترین ویژگی‌های این دستگاه است. جالب است بدانید که این دستگاه نسبت به رطوبت، زخم شدن اثر انگشت، خشک شدن پوست و حتی کنده شدن بخشی از پوست نیز حساسیت دارد و می‌تواند صاحب اثر انگشت را شناسایی کند.

Integrated Biometrics

با وجود این که برند Integrated Biometrics در بین برترین برندهای دستگاه حضور و غیاب در ایران و جهان شناخته می‌شود، یکی از جدیدترین شرکت‌های این حوزه نیز هست که در سال ۲۰۰۲ در منطقه اسپارتانبورگ احداث شد. این شرکت به عنوان ارائه دهنده سنسورهای اثر انگشت به صنایع و مشتریان مختلف است که کمپانی‌های مختلف شامل سخت افزارها، پیمانکاران آژانس‌های دولتی، تأمین کنندگان پایگاه‌های داده و تولیدکنندگان لباس‌های تجاری از محصولات این برند استفاده می‌کنند.

در دستگاه‌های مربوط به برند برند Integrated Biometrics خبری از تکنولوژی‌های سنتی نوری و سیلیکونی نیست و به جای آن از یک روش جایگزینی IB استفاده می‌کند. همچنین این شرکت یک تکنولوژی جدید تحت عنوان LESبه عنوان سنسور نور طراحی کرده که تمامی ضعف‌های سیستم‌های قدیمی را پوشش می‌دهد. این فناوری می‌تواند اثر انگشت انگشتان خشک، انگشت کثیف، انگشت مرطوب و انگشت‌های زخمی را بگیرد و تصاویر با کیفیت بالا تولید کند. کیفیت بالا در اسکن اثر انگشت، برخورداری از استانداردهای بین المللی و تکنولوژی تأیید شده به عنوان سیستم احراز هویت در پروژه‌های نظامی و شناسایی ملی از مهمترین ویژگی‌های این برند است.

برند Integrated Biometrics

* دستگاه Kojak

اگر بخواهیم به یکی از بهترین دستگاه‌های برند Integrated Biometrics اشاره کنیم، بدون شک باید از دستگاه Kojak نام ببرید که برای اسکن از سر تمامی انگشتان دست قابل استفاده است. این سیستم از یک الگوریتم یکپارچه و پیشرفته برای اسکن اثر انگشت دست بهره می‌برد که امکان اسکن تک تک انگشتان و اسکن مجموعه انگشتان را فراهم می‌کند. بر خلاف سیستم‌های قدیمی، در این دستگاه از تکنولوژی LES استفاده می‌شود که هم سرعت اسکن را بالاتر برده و هم دقت تشخیص هویت را افزایش می‌دهد. برای کسانی که تعداد کارکنان زیاد دارند، استفاده از این سیستم ورودی می‌تواند مناسب باشد.

* برند Lumidigm

برند Lumidigm به عنوان یک زیرمجموعه از شرکت بزرگ HID Global (معرفی برند تولید کننده چاپگر کارت PVC) شناخته می‌شود که به عنوان یکی از ارائه دهنده‌های پیشرو در زمینه احراز هویت بیومتریک امن و قابل اعتماد مطرح شده است. سنسورهای اثر انگشت مربوط به این برند تکنولوژی چند رسانه‌ای تصویر برداری استفاده می‌کنند که در شناخت افراد و تشخیص هویت آنها بسیار مهم است. دستگاه‌های مربوط به برند Lumidigm برای اعتبار سنجی مشتریان بانک در دستگاه‌های خودپرداز، جلوگیری از تقلب بلیط در محل‌های تفریحی، تضمین مرزهای بین المللی، اطمینان از خرید محصولات و خدمات عمومی به گیرندگان منتخب مناسب هستند.

برند Lumidigm

* دستگاه Lumidigm M301

این دستگاه یک سیستم حضور غیاب قابل اتصال به سیستم کامپیوتر و سیستم‌های تشخیص هویت یکپارچه است که می‌تواند به صورت مستقل نیز عمل کند. در این سیستم از یک الگوریتم پیشرفته برای تشخیص اثر انگشت استفاده می‌شود که تغییر وضعیت انگشت مانند تغییر رطوبت پوست یا زخم شدن آن را نیز تشخیص می‌دهد. نصب و راه اندازی این دستگاه بسیار ساده‌تر از سایر دستگاه‌های موجود در بازار است و شما تنها باید چند پورت یو اس بی را به یکدیگر وصل کنید تا از آنها استفاده کنید. اگر به دنبال یک دستگاه ارزان قیمت هستید و تنها می‌خواهید از تکنولوژی اثر انگشت برای تشخیص هویت کارکنان خود استفاده کنید، از دستگاه Lumidigm M301بهره ببرید.

* برند Nitgen

بدون شک زمانی که در مورد برترین برندهای دستگاه حضور و غیاب صحبت می‌کنیم، باید به برند نیتجن نیز اشاره کنیم که یکی از محبوب‌ترین و شناخته شده ترین برندهای موجود در بازار ایران است. آغاز فعالیت این شرکت در تولید اسکنر اثر انگشت به سال ۱۹۹۹ بر می‌گردد و امروزه به عنوان یک شرکت پیشرو در زمینه تولید دستگاه‌های بایومتریک شناخته می‌شود. سنسورهای برند Nitgen هر دو گواهینامه ISO9001 و ISO 140001 را دارند و نشان می‌دهد که تعهد این شرکت به ارائه محصولات با کیفیت، رضایت مشتری و مدیریت محیط زیست پابرجاست. تکنولوژی تشخیص اثر انگشت Nitgen دارای جوایز و گواهینامه‌های بسیاری است که کیفیت آن را اثبات می‌کند.

برند Nitgen

* دستگاه حضور غیاب تشخیص چهره Nitgen Nac5000 Face

بدون شک  دستگاه حضور غیاب تشخیص چهره Nitgen Nac5000 Face به عنوان یکی از بهترین دستگاه‌های این برند شناخته می‌شود که کیفیت کار آن نسبت به بسیاری از این دستگاه ها بالاتر و مناسب‌تر است. این دستگاه علاوه بر تشخیص چهره، امکان استفاده از اثر انگشت، رمز ورود و کارت هوشمند را نیز برای تشخیص هویت فراهم آورده است. بردن از قابلیت کاربری همزمان و سرعت بالا در اسکن اطلاعات از دیگر ویژگی‌های این دستگاه است.

 خوشبختانه برای ایرانی‌ها نیز تغییراتی در این دستگاه به وجود آمده و می‌تواند آلارم های صوتی را به زبان فارسی پخش کند. دستگاه حضور غیاب تشخیص چهره Nitgen Nac5000 Face قابلیت ثبت ۴۰.۰۰۰ اثر انگشت و سه هزار چهره کاربر را دارد و قابلیت اتصال به سیستم‌های کامپیوتری برای گرفتن خروجی اطلاعات را فراهم آورده است. اگر می‌خواهید اطلاعاتی در رابطه با سیستم اسکن و دوربین حرفه‌ای این دستگاه و همچنین صفحه نمایش تمام لمسی آن به دست بیاورید، اطلاعات آن را از بخش محصولات ما مطالعه کنید.

* برند Suprema

برند Suprema یک شرکت مشهور در حال رشد است که در حال حاضر به عنوان یکی از متخصصین شیوه‌های استفاده از اطلاعات بیومتریک برای تشخیص هویت شناخته می‌شود. دارا بودن شبکه فروش جهانی در بیش از ۱۳۳ کشور دنیا و فروش محصولات خود به ۵۰ شرکت امنیتی برتر جهان باعث شده است که برند Supremaبه عنوان یکی از برترین برندهای دستگاه حضور و غیاب در جهان شناخته شود. این شرکت در زمینه نوآوری و توسعه مداوم محصولات باکیفیت بایومتریک پیشگام است و محصولات آنها در زمینه سیستم‌های کنترل دسترسی و سیستم‌های حضور و غیاب در بسیاری از حوزه‌ها قابل استفاده هستند. دستگاه‌های Supremaدر برنامه‌های مختلف مانند گذرنامه الکترونیکی، شناسایی جنایی، بازرسی مهاجرت و غیره استفاده می‌شوند.

برند Suprema

* دستگاه حضور و غیاب دوبین دار Suprema Bio station 2

به عنوان یکی از اصلی‌ترین دستگاه‌های برند سوپرما باید به دستگاه حضور و غیاب دوبین دار Suprema Bio station 2 اشاره کنیم که تجهیزاتی کامل و منحصر به فرد دارد. داشتن یک دوربین قوی و با کیفیت به همراه یک الگوریتم پیشرفته و مدرن، این دستگاه را به یک ابزار حضور و غیاب پیشرفته تبدیل کرده است. سرعت پردازش در این دستگاه‌ها بسیار بالاست و می‌تواند عمل تطبیق و شناسائی ۲۰۰۰۰ نفر را در ۱ ثانیه انجام دهد.

حافظه ذخیره سازی در دستگاه حضور و غیاب دوبین دار Suprema Bio station 2 بسیار بالاست و قابلیت ثبت یک میلیون الگوی اثر انگشت برای ۵۰۰ هزار کاربر و ثبت ۳ میلیون تردد را دارد. گرفتن خروجی از این دستگاه نیز با سرعت بسیار بالایی انجام می‌گیرد و قابلیت انتقال داده در این دستگاه در حدود ۵۰ هزار کاربر در یک دقیقه است. اگر این اطلاعات برای شما جذاب است، سایر ویژگی‌های این محصول را در بخش محصولات ما مطالعه کنید.

* برند Virdi

اگر به برندهای جدید و تازه در حوزه تکنولوژی علاقه دارید، برند ویردی یکی از جدیدترین و برترین برندهای دستگاه حضور و غیاب در دنیا است. تجهیزات این شرکت در زمینه برقراری امنیت و استفاده از تکنولوژی بایومتریک در جهان سرآمد هستند و امروزه بسیاری از شرکت‌ها از محصولات برند Virdiاستفاده می‌کنند. سابقه این شرکت چندان طولانی نیست و اولین محصول آنها در سال ۲۰۰۰ به بازار عرضه شد.

 اگرچه محصول ابتدایی این شرکت با توجه به تشخیص اثر انگشت و تشخیص هویت بر اساس این مکانیزم طراحی شده بود، اما در حال حاضر ویژگی‌های دیگری مانند  تشخیص چهره و استفاده از کارت تردد      و رمزگذاری نیز برای آنها در نظر گرفته شده است. دفتر مرکزی این برند در شهر سئول و در کشور کره جنوبی احداث شده است. اما نمایندگی آنها در کشورهایی مانند آفریقای جنوبی، هندوستان و حتی کشور امارات متحده عربی نیز احداث شده است.

برند Virdi

* سیستم حضور و غیاب تشخیص چهره Virdi AC 7000

اگر بخواهیم به یکی از محبوب‌ترین و بهترین دستگاه‌های حضور و غیاب مربوط به برند Virdi اشاره کنیم، بدون شک باید از سیستم حضور و غیاب تشخیص چهره Virdi AC 7000 نام ببریم که یکی از کامل‌ترین دستگاه‌های این برند است. در این دستگاه قابلیت کنترل و مدیریت تردد و ثبت زمان عبور و مرور کارکنان فراهم شده است. فراهم آمدن امکان اثر انگشت امکان تشخیص چهره به صورت همزمان از ویژگی‌های بارز این دستگاه است.

سیستم حضور و غیاب تشخیص چهره Virdi AC 7000 یکی از دستگاه‌های مجهز به صفحه کاملاً لمسی ۵ اینچی است که از سیستم اندروید بهره برده و قابلیت نصب بر روی سیستم‌های مختلف را دارد. از یک دوربین ۳.۱ مگاپیکسلی برای گرفتن و اسکن تصاویر در این دستگاه استفاده شده که به نوعی آن را به یک دستگاه پیشرفته تبدیل کرده است. اطلاعات دقیق‌تر و تخصصی‌تر مربوط به این دستگاه را می‌توانید در بخش محصولات ما دنبال کنید.

* برند ZK

برند ZK یکی دیگر از برترین برندهای دستگاه حضور و غیاب در بازار ایران و بازارهای جهانی است که فعالیت خود را در سال ۱۹۸۵ در قالب یک طرح تحقیق و توسعه بر روی الگوریتم‌های اثر انگشت آغاز کرد. این شرکت در سال ۱۹۹۸ موفق به تولید دستگاه‌های شناسایی اثر انگشت به صورت تجاری شد و در حال حاضر یکی از بزرگترین شرکت‌های فعال در حوزه اسکن اثر انگشت و تشخیص هویت است.

اولین شرکت بین المللی از برند ZK در سال ۲۰۰۲ در کشور چین و در استان شن ژن راه اندازی شد و از آن زمان تاکنون بسیاری از نمایندگی‌های خود را در سایر کشورها راه‌اندازی کرده است. از آخرین محصولات این شرکت می‌توان به دستگاه‌های تشخیص ایکس ری و دستگاههای پیشرفته تشخیص اثر انگشت اشاره کرد. آخرین دفتر نمایندگی این کشور در سال ۲۰۱۸ در کشور اسپانیا و در شهر مادرید راه اندازی شده است.

برند ZK

* دستگاه حضور و غیاب و کنترل دسترسی ZK Fk 900

این دستگاه از مجهزترین و پیشرفته‌ترین دستگاههای این شرکت می‌باشد که قابلیت شناسایی با چهار روش تشخیص چهره، تشخیص اثر انگشت، استفاده از کارت تردد و استفاده از رمز را دارد. از مهمترین ویژگی‌های این دستگاه می‌توان به قابلیت ذخیره سازی ۲۰۰۰ اثر انگشت و ۱۵۰۰ چهره اشاره کرد که می‌تواند آنها را برای محیط‌هایی با حداقل نور و با کمک تجهیزات مادون قرمز انجام دهد.

جالب است بدانید که دستگاه حضور و غیاب و کنترل دسترسی ZK Fk 900  قابلیت اتصال به شبکه‌ای و مشاهده اطلاعات به صورت آنلاین را دارد و می‌توان اطلاعات آن را به کمک پورت usb انتقال داد. البته اطلاعات دقیق و کامل این محصول را می‌توانید از بخش محصولات ما مطالعه کنید تا بیشتر با آن آشنا شوید.

در بخش  حضور و غیاب  این امکان برای شما فراهم شده است که با انواع دستگاههای حضور و غیاب مربوط به برترین برندهای دستگاه حضور و غیاب در ایران آشنا شوید و برای اطلاعات بیشتر از کارشناسان ما کمک بگیرید.