تکنولوژی وارم لایت و دارک لایت

دوربین های وارم لایت و دارک لایت
تفاوت دوربین وارم لایت و دارک لایت

پیشرفت های جدیدی به نام دوربین وارم لایت (Warm light) و دارک لایت در فناوری دوربین های امنیتی دو تکنولوژی جدید را ایجاد کرده است که دید در شب را در دوربین های امنیتی به شدت بهبود می بخشد.

بیایید با دوربین های وارم لایت Warm light شروع کنیم

دوربین مدار بسته وارم لایت
دوربین های وارم لایت

وارم لایت یا نور گرم نوع جدیدی از دید در شب است که به دوربین اجازه می دهد تصاویر کاملاً رنگی را در تاریکی کامل ببیند. برخی ممکن است این را به عنوان دوربین های “اسپات لایت” بنامند. از نور واقعی قابل مشاهده توسط چشم انسان برخلاف دید در شب قدیم IR که اجازه می داد تصاویر کاملاً رنگی را در تاریکی کامل ببیند ، استفاده می کند همچنین می توانید برای راهنمایی بیشتر از مقاله بهترین دوربین دید در شب استفاده کنید.

معایب دوربین وارم لایت

یکی از معایب دوربین وارم لایت این است که نوری که برای چشم انسان قابل مشاهده است را می تواند ضبط کند و نشان دهد ، بنابراین برای هر شرایطی ایده آل نیست.

فناوری دوم DARK LIGHT یا دارک لایت DARK LIGHT

دوربین دارک لایت
دوربین های دارک لایت

دوربین دارک لایت شباهت زیادی به تلویزیونهای سنتی با شب IR دارد که توسط چشم انسان قابل مشاهده نیستند ،

استثنا این است که تلویزیونهای دید در شب را بسیار بهتر از IRهای تجاری ارائه می دهند و بهترین فناوری در تلویزیونهای شبانه در بازار فعلی است که برای چشم انسان قابل مشاهده نیست. چندی پیش صنعت دوربین با پیشرفت درشب دوربین های STARLIGHT CAMERAS و SMART IR آشنا شد.

دوربین های DARK LIGHT پیشرفتی در این زمینه هستند و حتی با کمترین میزان نور از یک چراغ خیابان یا نور بیرون نیز می توان تصاویر تاریکی را در تصاویر کم رنگ ارائه داد.

عملکرد دوربین وارم لایت
نحوه کار کردن دوربین وارم لایت و دارک لایت

دوربین های وارم لایت و دارک لایت چگونه کار می کنند؟

دوربین‌ های مداربسته امنیتی دید در شب تمام رنگی، که معمولاً با حسگرهای تصویری پیشرفته “وارم لایت” یا “دارک لایت” تولید می‌ شوند، می‌توانند تصاویر و فیلم‌های رنگی واقعی را در شرایط کم نور ارائه دهند و به شما امکان می‌دهند جزئیاتی مانند چهره انسان و شماره پلاک خودرو را شناسایی کنید همچنین می توانید از راهنمای خرید دوربین مداربسته امنیت پلاس بهره ببرید.

حالا می خواهیم در امنیت پلاس به نحوه عملکرد دوربین های وارم لایت و دارک لایت یا دید در شب رنگی، مقایسه بین دوربین های دید در شب رنگی واقعی و دید در شب معمولی، و تعداد زیادی چیز دیگر که باید بدانید، بپردازیم قیمت دوربین مدار بسته دید در شب رنگی و معمولی نیز بسیار متفاوت است.

  • دوربین های وارم لایت یا دارک لایت (دید در شب رنگی) چگونه کار می کنند؟
  • دوربین های وارم لایت یا دارک لایت در مقابل دوربین های دید در شب معمولی
  • نحوه انتخاب دوربین های امنیتی با دید در شب رنگی
  • دوربین های رنگی دید در شب شما کار نمی کنند؟ این روش ها را امتحان کنید

دوربین های وارم لایت یا دارک لایت (دید در شب رنگی) چگونه کار می کنند؟

دوربین های وارم لایت یا دارک لایت (دید در شب رنگی) ، به لطف سنسور های تصویری قدرتمند که به نور بسیار حساس هستند، به سنسورها اجازه می دهد تا نور مرئی بسیار بیشتری را جذب کنند.

بنابر این دوربین‌ های IP وارم لایت یا دارک لایت (دید در شب رنگی) می‌توانند تصاویر یا فیلم‌های رنگی را در مکان‌های کم‌نور ثبت کنند، در حالی که دوربین‌های معمولی وقتی شرایط نور در شب کاهش می‌یابد، به‌طور خودکار به حالت سیاه و سفید تغییر می‌کنند.اما دید در شب رنگی ممکن است همیشه امکان پذیر نباشد اگر قصد خرید دوربین مدار بسته آی پی را دارید کلیک کنید.

برای دوربین مداربسته وارم لایت یا دارک لایت (دید در شب رنگی) ، نورپردازی محیطی مانند نور ایوان یا چراغ خیابان برای تولید تصاویر و فیلم های رنگی در شب مورد نیاز است.

تفاوت وارم لایت و دید در شب معمولی
وارم لایت در مقابل دید در شب معمولی

بررسی و مقایسه دوربین های وارم لایت و دارک لایت با دوربین های دید در شب معمولی

برای بسیاری از شما، دید خوب در شب یک دوربین مداربسته شاید در وهله اول دلیل خرید آن باشد.

اما این سوال پیش می آید…

آیا باید دوربین وارم لایت یا دارک لایت را انتخاب کنید یا دوربین مدار بسته دید در شب معمولی؟

پس از بررسی مقایسه بین دوربین های وارم لایت یا دارک لایت و دوربین های دید در شب معمولی، طبیعتاً جواب سوال خود را خواهید گرفت.

کیفیت تصویر: تصاویر تمام رنگی “دوربین های وارم لایت” یا دارک لایت (دید در شب رنگی) دارای کنتراست بهتری در مکان‌های کم نور هستند، بنابراین می‌توانید جزئیات بیشتری برای شناسایی مظنونان احتمالی، وسایل نقلیه یا سایر اشیاء در مقایسه با دوربین‌ های معمولی دید در شب به دست آورید.

راهنمای خرید دوربین وارم لایت
بهترین دوربین مدار بسته وارم لایت

نحوه انتخاب دوربین های وارم لایت یا دارک لایت (دید در شب رنگی)

در این قسمت نحوه انتخاب بهترین دوربین های وارم لایت یا دارک لایت را مورد بحث قرار دادیم تا بتوانید یک محصول مناسب  انتخاب کنید.

۱. فاکتور ها و شرایط دوربین های امنیتی دید در شب رنگی که باید در نظر بگیرید

بله، اصطلاحات فنی دوربین های امنیتی دید در شب رنگی خسته کننده، کسل کننده و غیرقابل درک هستند.

با این حال، این اصطلاحات همچنین برای تشخیص اینکه آیا دوربین های امنیتی دید در شب رنگی تصاویر و ویدیوهای بهبود یافته ای را در شب ارائه می دهند مفید هستند.

در اینجا ما برخی از اصطلاحات مهم در مورد دوربین های وارم لایت یا دارک لایت مخفی و بی سیم  را فهرست کرده ایم که باید قبل از خرید آنها را بررسی کنید.

و نگران نباشید، ما آنها را به روشی ساده توضیح خواهیم داد، تا بتوانید به راحتی درک کنید، حتی اگر در این زمینه مبتدی هستید.

وضوح تصاویر (Resolution): هرچه قدر یک “دوربین مداربسته وارم لایت” یا دارک لایت وضوح بالاتری داشته باشد، کیفیت تصویر بهتری را ارائه می دهد و شما جزئیات بیشتری را می توانید دریافت و مشاهده کنید.
برای به دست آوردن تصاویر و فیلم های با کیفیت مطلوب، دوربین های وارم لایت یا دارک لایت با وضوح بالا (حداقل ۱۰۸۰p) را به عنوان اولین انتخاب خود انتخاب کنید.

محدوده IR: نشان می دهد که دوربین های امنیتی دید در شب رنگی تا چه اندازه و مسافتی می توانند در محیط نور را ببینند.

به عنوان یک قاعده کلی، توصیه می‌شود برای مشاهده بهتر ، سیستم‌ های دوربین های وارم لایت یا دارک لایت دور برد را انتخاب کنید، به این معنی که تصاویر بهتری برای گرفتن مظنونان یا اشیاء از راه دور خواهید داشت.

۳D DNR: این یک نوع فناوری کاهش نویز برای کاهش نویز تصویر در تصاویر ثابت و متحرک است که به شما امکان می دهد تصاویر واضح تر و جزئیات دقیق تری دریافت کنید.

محدوده دینامیکی گسترده: دوربین های مداربسته دید در شب رنگی با فناوری WDR (بازه دینامیکی گسترده) می توانند نور را برای بهبود تصاویر و ویدیوها متعادل کنند. بنابراین آنها برای مکان های روشنایی با کنتراست بسیار ایده آل هستند.

IR Cut Filter: فیلتر برش مادون قرمز برای اطمینان از اینکه دوربین های دید در شب رنگی باز تولید رنگ واقعی را ارائه می دهند، طراحی شده است تا بتوانید تصاویر و فیلم های با کیفیت بالا را در روز و شب به دست آورید.

Filed of View: هرچه میدان دید بزرگتر باشد، دوربین امنیتی دید در شب رنگی بی سیم فضای باز شما می تواند مناطق وسیع تری را پوشش دهد.
به عبارت دیگر، اگر نیاز به نظارت بر مناطق بزرگ با یک دوربین دارید، دوربین های امنیتی دید در شب تمام رنگی با میدان دید وسیع بهترین گزینه برای شما خواهند بود.

خلاصه: تمام شرایط فنی بالا به طور معمول در مشخصات محصول یافت می شود.

یا اگر مطمئن نیستید که دوربین‌های IP رنگی دید در شب این ویژگی‌ها را دارند، می‌توانید مستقیماً با تیم امنیت پلاس مشورت کنید تا آن را بفهمید.

محل نصب دوربین وارم لایت
انتخاب محل نصب دوربین موارم لایت

۲. دوربین های وارم لایت یا دارک لایت (دید در شب رنگی) را کجا نصب کنیم ؟

یک سوال خوب : “دوربین های امنیتی دید در شب رنگی را کجا نصب کنم ؟”

این سوال می تواند شما را به این موضوع سوق دهد که چه نوع دوربین های وارم لایت یا دارک لایت (دید در شب رنگی) را باید بخرید، داخلی یا خارجی؟

در داخل ساختمان: برای دوربین‌ های امنیتی مادون قرمز داخلی با دید در شب رنگی، توجه داشته باشید که هرگز دوربین‌ ها را پشت شیشه و پنجره قرار ندهید، که ممکن است منجر به حذف و تار شدن تصاویر شود.

و اگر دوربین های وارم لایت یا دارک لایت را در اتاق کودکان خود قرار دهید، ممکن است از درخشش نور قرمز در شب بترسند.

مسلماً مسدود کردن چراغ های قرمز رنگ دوربین دید در شب رنگی خود  باعث می شود که در شب چیزی نبینید و در وهله اول هدف خود را از خرید آن از دست دهید.

بهترین راه این است که یک دوربین دید در شب تهیه کنید که بتوان آن را در هر جایی از اتاق قرار داد و نور مادون قرمز را در دوربین های دید در شب رنگی خاموش کرد.

در فضای باز: دوربین های امنیتی دید در شب رنگی در فضای باز باید حداقل IP 65 ضد آب و هوا باشند تا در برابر همه عناصر و سرما یا گرمای شدید مقاومت کنند.

اگر سیستم‌های دوربین وارم لایت یا دارک لایت بی‌سیم در فضای باز با محفظه یا پوسته‌ های محافظ بسته‌ شوند، بسیار بهتر است.

دوربین های امنیتی ضد باران دید در شب رنگی را می توان در برابر خراب شدن و بلایای طبیعی محافظت کرد.

از سوی دیگر، آنها به راحتی می توانند با محیط ترکیب شوند و به عنوان دوربین های دید در شب رنگی مخفی و بی سیم عمل کنند.

shortlink.net rb.gy bit.ly cut.ly tinyurl.com urlzs.com