درباره شرکت هایک ویژن

شرکت فناوری دیجیتال Hangzhou Hikvision که اغلب به Hikvision شناخته می شود ، یک تولید کننده و تأمین کننده تجهیزات نظارت تصویری برای اهداف غیرنظامی و نظامی متعلق به بخشی از کشور چینی است که دفتر مرکزی آن در Hangzhou ، ژجیانگ است.

سهام کنترل آن متعلق به دولت چین است.به دلیل مشارکت در ادعای نقض حقوق بشر و نگرانی های امنیت ملی ، این شرکت تحت تحریم های دولت ایالات متحده قرار گرفته و از دریافت قراردادهای دولت ایالات متحده ممانعت می شود.

تاریخچه شرکت هایک ویژن

هایک ویژن در سال ۲۰۰۱ توسط شرکت فناوری اطلاعات ژجیانگ HIK با مسئولیت محدود به نام چینی: 浙江 海康 信息 技术 股份有限公司) با ۵۱٪ سهام شرکت و گونگ هونجیا (龚虹嘉) ۱۳.۴٪ سهام تاسیس شد.

هایک ویژن یک ارائه دهنده راه حل اینترنت اشیا است که صلاحیت اصلی آن بازار نظارت تصویری است. این شرکت ۸٪ از درآمد سالانه خود را به تحقیق و توسعه اختصاص می دهد که دارای ۴۰۴۰۳ کارمند است.

هایک ویژن از سال ۲۰۱۰ در بورس سهام شنژن ثبت شده است. این شرکت محصولات نظارتی و امنیتی را از طریق بیش از “۲۴۰۰ شریک در ۱۵۵ کشور و منطقه” به بازار جهانی ارائه می دهد و در ۱۸ مکان در سراسر جهان حضور دارد.

در اکتبر ۲۰۱۶ ، این شرکت قراردادی را برای استفاده از فناوری بینایی رایانه ای Movidius منعقد کرد.

هایک ویژن
Hikvision

سهامداران شرکت هایک ویژن

مالکیت شرکت هایک ویژن متعلق به China Electronic Technology HIK Group Co. Ltd. گروه فناوری الکترونیک یک شرکت دولتی است که توسط کمیسیون نظارت و مدیریت دارایی های دولتی شورای دولتی متعلق و تحت نظارت است.

گروه فناوری الکترونیک چین از طریق ۵۲ موسسه تحقیقاتی خود ۱.۹۶٪ سهام Hikvision را در اختیار دارد.۸۲ رئیس هایک ویژن ، چن زونگنیان (陈宗 年) نیز رئیس و دبیر کمیته حزب گروه HIK و رئیس موسسه تحقیقاتی فوق الذکر. ۹۲ بزرگترین سهامدار انفرادی شرکت معاون رئیس گونگ هونجیا با ۱۳.۴ درصد سهام است.

سومین سهامدار بزرگ یک صندوق سهام خصوصی است (ī 威 讯 投资 管理 有限 合伙 企业 ؛ Xīnjiāng Wēixùn) که ۷.۰۹٪ سهام دارد ، ۸۲ که با مدیر کل فعلی Hikvision هو یانگژونگ مرتبط است. طبق پرونده قبلی ، “Xinjian Weixun” همچنین با لیو شیانگ (刘翔) همراه بود ،۵۷ مدیر سابق (از ۲۰۱۵ تا مارس ۲۰۱۸) و معاون سابق مدیر کل هایک ویژن ، معاون مدیر کل فعلی گروه HIK ، رئیس شرکت خواهر ذکر شده Phenix Optical (SSE: 600071). [1]: 92 چهارمین سهامدار بزرگ یک صندوق سرمایه گذاری خصوصی دیگر است (新 普康 投资 有限 合伙 企业) که ۲.۰۸٪ سهام داشت.

۹۲ بخشی از این صندوق متعلق به همسر گونگ چن چونمئی (陈春梅) و هو یانگژونگ فوق بود. ۸۳ هو یانژژونگ همچنین شخصاً دارای ۱.۳۳٪ سهام اضافی بود.

به طور خلاصه ، آن سهامداران دارای ۶۵.۷۱٪ سهام بودند. سرانجام ، شرکت پاکسازی اوراق بهادار هنگ کنگ ۹.۷۷٪ ، ۸۲ نماینده کاندیدای سهام اتصال شانگهای-هنگ کنگ و سهام سهام شنزن-هنگ کنگ را در اختیار داشت. فیدلی بین الملل همچنین یک سرمایه گذار عمده در هایک ویژن است.