در صورتی که قصد خرید دزدگیر اماکن برای منزل یا محل کار خود را دارید، ممکن است این سوالات برای شما پیش آمده باشد که با خرید دزدگیر اماکن چه امکاناتی جهت حفاظت از محل مورد نظر در اختیار شما قرار خواهد گرفت؟ و یا اینکه چگونه می‌توان از میان انواع مختلف سیستم حفاظتی اماکن موجود در بازار بهترین آن‌ها را انتخاب کرد؟
 با هدف راهنمایی برای انتخاب و خرید بهترین دزدگیر اماکن، در این مطلب اطلاعات کلی درباره امکانات و بخش‌های مختلف موجود در یک سیستم دزدگیر اماکن در اختیار شما قرار خواهد.
مطالعه‌ی این مطلب پیش از انتخاب و خرید دزدگیر اماکن، این امکان را برای شما فراهم می‌کند تا اطلاعات لازم اولیه در این زمینه را  کسب کرده و بتوانید با دید بازتری بهترین و متناسب‌ترین انتخاب را با توجه به نیازهای خود  انجام دهید.
 
قسمت‌های مختلف سیستم دزدگیر اماکن
دستگاه مرکزی دزدگیر، دستگاه تلفن‌کننده و سایر هشداردهنده‌ها،  و سنسورها  یا همان چشمی‌های الکترونیک را می‌توان به عنوان سه بخش اصلی یک سیستم دزدگیر اماکن معرفی کرد:

قسمت های مختلف دزدگیر اماکن
 سنسورها و چشمی‌های الکترونیک
هنگامی که شما منزل یا محل کار خود را به یک سیستم حفاظتی اماکن می‌سپارید، سنسورها در این سیستم در واقع همانند نگهبان‌ عمل می‌کنند. انواع مختلفی از سنسورها نظیر: سنسور حرکتی،‌ سنسور لرزشی، سنسور حساس به ضربه و… در بازار موجود است که بسته به نیاز و نوع مکان مورد نظر (به لحاظ خطرات احتمالی موجود در آن) انتخاب، طراحی، ونصب می‌شوند (برای آشنایی کامل با نحوه طراحی و نصب سنسورها اینجا کلیک کنید).


دستگاه تلفن کننده، آژیر، و سایر هشداردهنده‌‌ها
 در صورتیکه حسگرها خطری را تشخیص دهند و این خطر را به دستگاه مرکزی اعلام کنند، لازم است ابزاری برای  اعلام هشدار و اطلاع‌رسانی به مدیر نیز وجود داشته باشد. این هشدار می‌تواند به صورت‌های مختلفی باشد؛ از یک آژیر و ایجاد سروصدای ساده تا هشدار و اطلاع رسانی از طریق ارسال پیام یا برقراری تماس تلفنی، صورت‌های مختلف ممکن برای اعلام هشدار توسط سیستم دزدگیر اماکن هستند که باز هم بسته نیاز خریدار انتخاب می شوند.
  لازم به ذکر است که هر یک از انواع سیستم‌های اعلام هشدار سرقت،  مخالفان و طرفداران خاص خود را دارند (برای کسب اطلاعات کامل در این زمینه اینجا کلیک کنید).
 
دستگاه مرکزی دزدگیر
 اگر بخواهیم به زبان ساده و به طور ملموس بیان کنیم، می‌توان گفت در واقع دستگاه مرکزی یک سیستم حفاظتی اماکن، وظیفه صدور فرمان‌های متناسب  با خطرهایی را دارد که توسط سنسورها به آن اعلام می‌شود. به این معنا که سنسورها و هشدار دهنده‌ها، هردو به دستگاه مرکزی متصل هستند. اگر خطری ایجاد شود، ‌این خطر توسط سنسورها تشخیص داده و به دستگاه مرکزی اعلام می‌شود. سپس دستگاه مرکزی به هشداردهنده‌ها دستور می‌دهد که فعال شوند.

امکانات و قابلیت‌های دزدگیر تلفن‌کننده مجیک
کارشناسانش ما در الکتروشاپینگ با توجه به تجربیات متعدد در این زمینه، دزدگیر اماکن هوشمند و تلفن کننده را به عنوان کاملترین و کاربردی‌ترین نوع  دزدگیر اماکن پیشنهاد می‌کنند. انواع دزدگیر اماکن مجیک، بر اساس همین تجربیات و بازخوردهای مشتریان از محصولات مختلف موجود در بازار، توسط گروه حفاظتی امنیتی مجیک، ﭘﯿﺸﺮو در اﻧﻮاع دزدﮔﯿﺮﻫﺎی ﻫﻮﺷﻤﻨﺪ و ﺗﻠﻔﻦ‌ﮐﻨﻨﺪه طراحی و تولید شده است.
حتی اگر شما قبلاً اقدام به تهیه سیستم حفاظتی دزدگیر اماکن کرده‌اید اما قابلیت برقراری تماس را ندارد، می‌توانید تنها با تهیه یک دستگاه تلفن‌کننده، آن را به میزان زیادی تکمیل‌تر و کارآمدتر کنید.

دزدگیر مجیک
دزدگیرهای تلفن‌کننده‌ی مجیک دارای ۱۶ ﺣﺎﻓﻈﻪ ﺑﺮای ذﺧﯿﺮه ﺷﻤﺎره ﺗﻠﻔﻦ و ۴ ﺣﺎﻓﻈﻪ ﺗﻠﻔﻦ ﺑﺮای ﭘﺪال است. همچنین امکان ثبت شماره تلفن تا ۱۸ رقم (برای شماره‌های خارج از کشور) را دارد؛ از طرفی دارای ۴ زون باسیم و ۴ زون بیسیم نیز هست (اگر نمی‌دانید منظور از زون در دزدگیرها چیست، اینجا کلیک کنید). حفاظت قطع برق تا ۴ ساعت، آنتن‌دهی بالا، و ﻣﻨﻮی ﮐﺸﻮﯾﯽ ﺣﺮﻓﻪ‌ای ﺑﺮای راﺣﺘﯽ ﮐﺎرﺑﺮ (ﺣﺘﯽ ﺑﺪون ﻧﯿﺎز ﺑﻪ دﻓﺘﺮﭼﻪ دﺳﺘﮕﺎه) نیز از دیگر ویژگی‌های دزدگیرهای اماکن مجیک است.
برای آشنایی کامل با مشخصات دزدگیر اماکن هوشمند و دزدگیر تلفن‌کننده‌ی مجیک اینجا کلیک کنید.