هدف از تهیه این مقاله آموزش نصب و انتقال تصویر دوربین مدار بسته و از همه مهمتر کاهش هزینه ها در بهره برداری می باشد. زیرا هزینه های نصب دوربین مدار بسته، شاید برای عده ای گران به نظر برسد یا توانایی پرداخت آن را نداشته باشند. هرچند که فروشگاه اینترنتی امنیت پلاس در هنگام نصب و خدمات پس از فروش شما را همراهی میکند و با بهره مندی از تیم نصب مجرب و با قیمتی مناسب که مطابق با تعرفه های صنفی می باشد، امور نصب شما را با کمترین قیمت انجام خواهد داد. و در صورت عدم تمایل، شما فقط این مراحل ساده را دنبال کنید و خودتان نصاب دوربین مداربسته خودتان باشید.

برنامه ریزی قبل از نصب و انتقال تصویر دوربین مدار بسته 

مهمترین بخش نصب و انتقال تصویر دوربین مدار بسته، انتخاب نقاط مناسب برای دوربین و DVR یا همان جانمایی برای به حداکثر رساندن پوشش دوربین و به حداقل رساندن طول کابل است (که به نوبه خود باعث کاهش نویز در خط می شود که بر کیفیت فیلم تاثیر بسزایی می گذارد). برای قراردادن دوربین های امنیتی در داخل خانه، گوشه ای از اتاق را انتخاب کنید که از آنجا بیشتر نقاط ورودی به اتاق قابل مشاهده است.

یک پریز برق نیز باید در مجاورت نزدیک باشد. برای خارج از منزل، نقطه بالاتری را انتخاب کنید که درها، پنجره ها، گاراژها و غیره را بپوشانده و قابل نظارت باشد. در نظر داشته باشید که نقاط بالاتر از ۳ متر را انتخاب کنید تا به راحتی خراب یا دستکاری نشود.

 

۱- نصب دوربین

پایه دوربین را در محل مورد نظر قرار دهید، محل سوراخ ها را علامت گزاری کنید تا برای برای سوراخ کاری آماده شود. در محل های علامت گزاری شده با پیچ سوراخ کنید. حالا دوربین را در جای خود محکم پیچ کنید. کابل برق دوربین را به سوکت وصل کنید.

 

نصب دوربین
نصب دوربین مدار بسته

۲- قرار دادن دستگاه DVR

DVRدستگاهی است که تصاویر دوربین ها را به واسطه هاردهای اکسترنال وصل شده به خود، ضبط می نماید به عبارتی برای انتقال تصویر به دوربین مدار بسته است . بنابراین تمام ویدیوهای ضبط شده دوربین مداربسته شما در داخل دستگاه DVR قرار دارند. بسیار توصیه می شود که DVR را در یک محفظه قفل شده نگه دارید تا حتی اگر مهاجمی DVR را ببیند، نتواند ویدیوهای ضبط شده را از بین ببرد. این یک گام حیاتی برای اطمینان از یک سیستم امنیتی محافظت شده برای خانه شما است.

dvr

۳- مدیریت کابل ها

مسیر تمام کابل ها از دوربین ها تا دستگاه DVR را برنامه ریزی کنید. برای مدیریت و ایمن نگه داشتن سیم از قالب های سیمی و داکت استفاده کنید. داکت ها را در طول مسیر میخ کنید و سیم های دوربین را داخل آن قرار دهید.

کابل

۴-  متصل کردن سیم و کابل ها

کابل ویدئو یا همان کابل شبکه از طریق یک پورت BNC متصل می شود. حدود ۱.۵ سانتی متر از پوشش خارجی کابل ویدیو را بردارید یا ببرید که اکنون باید رشته های کابل نمایان شود. سوکت BNC چین دار را روی کابل با قطر بیشتر رو به انتهای کابل بکشید. اکنون عایق سفید رنگی را که داخلی ترین کابل را می پوشاند ببرید. حالا اجزای داخل کابل که اکنون در معرض دید هستن را وارد سوکت BNC کنید و لوله را پیچ کنید.

این امر باعث ایجاد یک اتصال امن می شود و در آینده برای انتقال تصویر دوربین مدار بسته مشکلی پیش نمی آید.پورت خروجی DVR را به صفحه‌ نمایشی که می‌خواهید کابل ویدیو را روی آن قرار دهید وصل کنید.

Picture 4

۵- سیستم را روشن کنید

ابتدا با روشن کردن دوربین ها و سپس نمایشگر و DVR شروع کنید. دستگاه DVR را مطابق دفترچه راهنما ارائه شده به همراه DVR تنظیم کنید. خروجی تصویر هر دوربین را چک کنید تا مطمئن شوید که هر دوربین به درستی کار می کند و زاویه دید مورد نظر را ارائه می دهد و از انتقال تصویر دوربین مدار بسته اطمینان حاصل کنید.

Picture7
انتقال تصویر دوربین مدار بسته

 

منبع : mrright