هدف از تهیه این مقاله آموزش نصب و انتقال تصویر دوربین مدار بسته و از همه مهمتر کاهش هزینه ها در بهره برداری می باشد. زیرا هزینه های نصب دوربین مدار بسته، شاید برای عده ای گران به نظر برسد یا توانایی پرداخت آن را نداشته باشند. هرچند که فروشگاه اینترنتی امنیت پلاس در هنگام نصب و خدمات پس از فروش شما را همراهی میکند و با بهره مندی از تیم نصب مجرب و با قیمتی مناسب که مطابق با تعرفه های صنفی می باشد، امور نصب شما را با کمترین قیمت انجام خواهد داد. و در صورت عدم تمایل، شما فقط این مراحل ساده را دنبال کنید و خودتان انتقال تصویر دوربین مدار بسته را انجام دهید.

انتقال تصویر دوربین مداربسته آنالوگ

مهمترین بخش نصب و انتقال تصویر دوربین مدار بسته، انتخاب نقاط مناسب برای دوربین و DVR یا همان جانمایی برای به حداکثر رساندن پوشش دوربین و به حداقل رساندن طول کابل است (که به نوبه خود باعث کاهش نویز در خط می شود که بر کیفیت فیلم تاثیر بسزایی می گذارد). برای قراردادن دوربین های امنیتی در داخل خانه، گوشه ای از اتاق را انتخاب کنید که از آنجا بیشتر نقاط ورودی به اتاق قابل مشاهده است.

یک پریز برق نیز باید در مجاورت نزدیک باشد. برای خارج از منزل، نقطه بالاتری را انتخاب کنید که درها، پنجره ها، گاراژها و غیره را بپوشانده و قابل نظارت باشد. در نظر داشته باشید که نقاط بالاتر از ۳ متر را انتخاب کنید تا به راحتی خراب یا دستکاری نشود از مقاله اتصال دوربین مداربسته به تلفن همراه نیز دیدن کنید.

۱- نصب دوربین مدار بسته

پایه دوربین را در محل مورد نظر قرار دهید، محل سوراخ ها را علامت گزاری کنید تا برای برای سوراخ کاری آماده شود. در محل های علامت گزاری شده با پیچ سوراخ کنید. حالا دوربین را در جای خود محکم پیچ کنید. کابل برق دوربین را به سوکت وصل کنید.

نصب دوربین
نصب دوربین مدار بسته

۲- راه اندازی دستگاه DVR

DVRدستگاهی است که تصاویر دوربین ها را به واسطه هاردهای اکسترنال وصل شده به خود، ضبط می نماید به عبارتی برای انتقال تصویر دوربین مدار بسته است . بنابراین تمام ویدیوهای ضبط شده دوربین مداربسته شما در داخل دستگاه DVR قرار دارند. بسیار توصیه می شود که DVR را در یک محفظه قفل شده نگه دارید تا حتی اگر مهاجمی DVR را ببیند، نتواند ویدیوهای ضبط شده را از بین ببرد. این یک گام حیاتی برای اطمینان از یک سیستم امنیتی محافظت شده برای خانه شما است.

راه اندازی دوربین مدار بسته
راه اندازی دوربین مداربسته

۳- برآورد کردن متراژ کابل دوربین مدار بسته

مسیر تمام کابل ها از دوربین ها تا دستگاه ضبط کننده ویدیویی را برنامه ریزی کنید. برای مدیریت و ایمن نگه داشتن سیم از قالب های سیمی و داکت استفاده کنید. داکت ها را در طول مسیر میخ کنید و سیم های دوربین را داخل آن قرار دهید.

کابل کشی دوربین مدار بسته
کابل کشی دوربین مداربسته

۴-  متصل کردن سیم و کابل های دوربین مدار بسته

کابل ویدئو یا همان کابل شبکه از طریق یک پورت BNC متصل می شود. حدود ۱.۵ سانتی متر از پوشش خارجی کابل ویدیو را بردارید یا ببرید که اکنون باید رشته های کابل نمایان شود. سوکت BNC چین دار را روی کابل با قطر بیشتر رو به انتهای کابل بکشید. اکنون عایق سفید رنگی را که داخلی ترین کابل را می پوشاند ببرید. حالا اجزای داخل کابل که اکنون در معرض دید هستن را وارد سوکت BNC کنید و لوله را پیچ کنید.

این امر باعث ایجاد یک اتصال امن می شود و در آینده برای انتقال تصویر دوربین مدار بسته مشکلی پیش نمی آید.پورت خروجی DVR را به صفحه‌ نمایشی که می‌خواهید کابل ویدیو را روی آن قرار دهید وصل کنید.

سیم دوربین مدار بسته
سیم دوربین مداربسته

۵- سیستم را روشن کنید

ابتدا با روشن کردن دوربین ها و سپس نمایشگر و DVR شروع کنید. دستگاه DVR را مطابق دفترچه راهنما ارائه شده به همراه DVR تنظیم کنید. خروجی تصویر هر دوربین را چک کنید تا مطمئن شوید که هر دوربین به درستی کار می کند و زاویه دید مورد نظر را ارائه می دهد و از انتقال تصویر دوربین مدار بسته اطمینان حاصل کنید.

Picture7
انتقال تصویر دوربین مدار بسته

نصب دوربین مداربسته آیپی

انتقال تصویر دوربین مداربسته آی پی (IP)

یکی از اولین کارهایی که باید قبل از انتقال تصویر دوربین مدار بسته انجام دهید بررسی محدوده ای که می خواهید بر ان نظازت کنید بستگی دارد. این امر باعث می شود که بهترین پوشش را برای سیستم دوربین مداربسته IP خود داشته باشید.

یک نقطه کور کافی است تا یک ویدیوی مهمی را از دست دهید که کسی کالای شما را به سرقت می برد، شخصی که در حال سقوط است، شخصی که ماشینی را می دزدد یا شخص اشتباهی را در اتاق کامپیوتر انجام می دهد. بنابراین، انتخاب دوربین های مدار بسته تحت شبکه مناسب و محل قرارگیری آنها، بخش مهمی از ارائه یک محیط امن و ایمن است.

۱- زیر ساخت شبکه دوربین مدار بسته را محیا کنید

دوربین IP به یک اتصال شبکه PoE (Power over Ethernet) نیاز دارد. نصب به اجرای کابل های شبکه، افزودن سوئیچ ها و تنظیم دوربین ها برای مشاهده مناطقی که می خواهید ببینید نیاز دارد.

کابل شبکه را از طریق دیوارها و سقف ها به تمام مکان هایی که می خواهید دوربین های تحت شبکه را نصب کنید، بکشید.

۲- برنامه ریزی قبل از انتقال تصویر دوربین

پس از نصب دوربین ها، شاید نیاز به دوربین مداربسته اضافی داشته باشید. ممکن است لازم باشد دوربین‌ها را در مکان‌های دیگر اضافه کنید. به عنوان مثال، اگر دوربین های IP را در سالن ها نصب کنید، ممکن است بعدا متوجه شوید که به دوربین های بیشتری در راه پله ها، دفاتر یا کلاس های درس نیاز دارید. سعی کنید برنامه ریزی دقیق داشته باشید تا نیازهای خود را برای به حداقل رساندن نیروی کار پیش بینی کنید.

۳- سوئیچ های شبکه و PoE دوربین را نصب کنید

دوربین های متصل به شبکه از Power over Ethernet (PoE) استفاده می کنند. اضافه کردن سوئیچ های شبکه که شامل PoE هستند (یا استفاده از انژکتور PoE) ضروری است. اطمینان حاصل کنید که سوئیچ شبکه قدرت کافی برای پشتیبانی از دستگاه های IP در همه پورت ها را دارد. برخی از سوئیچ ها دارای محدودیت برق هستند که قدرت را به همه پورت ها محدود می کند، بنابراین به مشخصات آن دقت کنید.

۴- پایه های دوربین تحت شبکه را نصب کنید

برخی از دوربین های IP نصب را آسان کرده اند. نگاهی به دوربین های IP جدید از برایتون بیندازید. این دوربین ها به شما این امکان را می دهند که پایه های نصب دوربین را اول نصب کنید و بعداً برای نصب خود دوربین برگردید.

دوربین IP را با PoE به کابل شبکه وصل کنید. دوربین را روی براکت یا پایه نصب کنید. تقریباً موقعیت دوربین را برای مشاهده منطقه ای که می خواهید نظارت کنید تنظیم کنید ما در امنیت پلاس آموزش انتقال تصویر دوربین لامپی را نیز برای شما آماده کرده ایم.

۵- دوربین تحت شبکه را در شبکه راه اندازی کنید

سپس می توانید فیلم دوربین را با استفاده از لپ تاپ مشاهده کنید. می توانید از یک مرورگر وب برای دیدن ویدیو و ایجاد تغییرات در هر یک از تنظیمات دوربین استفاده کنید. هر سازنده دوربین روشی برای دسترسی به دوربین IP برای اولین بار ارائه می دهد که نحوه انتقال تصویر دوربین مدار بسته می تواند کمی متفاوت باشد. برخی از تولید کنندگان دوربین های آی پی از خدمات خودکار ارائه شده توسط DHCP استفاده می کنند. به عنوان مثال، آدرس IP دوربین های برایتون به طور خودکار از سرور DHCP اختصاص داده می شود. اگر سرور DHCP در دسترس نباشد، آدرس IP روی یک آدرس پیش‌فرض که مختص هر سازنده است تنظیم می‌شود. به عنوان مثال، برایتون از آدرس IP پیش فرض ۱۹۲.۱۶۸.۱.۱۰۰ استفاده می کند.

بسیاری از تولیدکنندگان دوربین ابزارهای نرم افزاری را برای کمک به نصب دوربین ها ارائه می کنند. به عنوان مثال، برایتون یک ابزار نصب دارد که با استفاده از آن می توان تمام دوربین های آنها را در شبکه پیدا کرد. هنگامی که دوربین پیدا شد، می توانید رمز عبور اولیه، “۴۳۲۱” را برای پیکربندی آدرس IP، ماسک زیر شبکه، دروازه، پورت HTTP، پورت VNP، نوع IP وارد کنید. پس از تغییر تنظیمات دوربین، مطمئن شوید که رمز عبور را تغییر داده اید.

منبع : mrright