اهمیت نصب دوربین مدار بسته

اهمیت نصب دوربین مدار بسته موضوعی بحث‌ برانگیز است، به‌ویژه با توجه به روشی که مسائل مربوط به حریم خصوصی بر سر ما می‌نشیند. در عین حال، اهمیت نصب دوربین در تجارت را نمی توان در فضای اجتماعی کنونی دست کم گرفت زیرا اساساً برای اطمینان از ایمنی کلی دارایی شما و افرادی که برای شما کار می کنند مهم است. به عنوان یک اگر صاحب یک کسب و کار هستید ، دیگر نگرانی در مورد سلامت فیزیکی کارمندان و اموال اداری خود را ندارید.

مزایای نصب دوربین مدار بسته قدری زیاد است که  امروزه یکی از رایج ترین روش های امنیتی است. بیش از ۲۵ میلیون دوربین مداربسته عملیاتی در سراسر جهان وجود دارد و کارشناسان بر این باورند که با نصب اقدامات امنیتی بلادرنگ مانند نظارت بر دوربین های مداربسته، می توان از حدود ۶۷ درصد سرقت هایی که در مشاغل رخ می دهد جلوگیری کرد به همین دلیل است که اهمیت نصب دوربین مدار بسته خیلی زیاد است.

اهمیت نصب دوربین مدار بسته
نکات مهم نصب دوربین مدار بسته

۱- مانیتورینگ و نظارت تصویری در محل کار

حتی اگر کسب و کار شما شامل املاک تجاری مانند ساختمان های اداری یا فروشگاه های خرده فروشی باشد، توجه به راه حل های امنیتی یکپارچه و گسترده ضروری است. دوربین های مجهز به دوربین مداربسته نه تنها نگهداری آسانی دارند و در غیاب آن ها در معرض دید عموم قرار می گیرند، بلکه بسیار مقرون به صرفه تر از بسیاری از راه حل های امنیتی دیگر هستند.

 دوربین مداربسته را می توان در مکانی به انتخاب خودتان قرار داد و نیازی به تغییرات گسترده در زیرساخت های موجود شما ندارد. در حالی که بسیاری از سیستم های دوربین مداربسته وجود دارد که می توانید از بین آنها انتخاب کنید، برخی از موارد اصلی که باید در نظر داشته باشید شامل وضوح، زاویه پوشش و در دسترس بودن مادون قرمز (Infrared) برای دوربین مدار بسته در شب  از جمله موارد دیگر است.

در عین حال، در حالی که مزایای نصب دوربین مدار بسته مزایای زیادی دارد، باید قوانین نظارتی موجود در ایالت و کشور خود را قبل از پیاده سازی سیستم مانیتورینگ دوربین مدار بسته در محل کسب و کار خود در نظر بگیرید. نقض حریم خصوصی در این زمان ها یک نگرانی اساسی است و هرگونه سوء استفاده می تواند شما را به دادگاه بکشاند، یا بدتر از آن، وجهه عمومی برند شما را مختل کند. بنابراین مطمئن شوید که تمام جنبه های نصب دوربین های مداربسته را در نظر بگیرید و در عین حال به قوانین توجه داشته باشید.

دوربین مدار بسته ، از فناوری پیشرفته و فرآیندهای ضبط استفاده می‌کنند تا به کسب‌وکارها اجازه دهند هزینه‌های خود را کاهش دهند و در عین حال از دارایی‌های خود محافظت کنند. مزایای مختلفی وجود دارد که مشاغل به اهمیت نصب دوربین مدار بسته توجه ویژه دارند.

کاهش سرق با نصب دوربین
جلوگیری از سرقت با نصب دوربین مدار بسته

۲- کاهش احتمال سرقت و جلوگیری

با قرار دادن دوربین مداربسته(CCTV camera) در مکان‌ های استراتژیک در سراسر منطقه عملیاتی کسب‌ و کارتان، می‌توانید از خرابکاری، سرقت و سایر جرایم جدی جلوگیری کنید. بر اساس یک مطالعه خرده فروشی اخیر، بسیاری از مشاغل کوچک به دلیل چنین عواملی، به ویژه در مناطق با جرم و جنایت، نزدیک به ۵۰ هزار دلار در سال ضرر می کنند. با بیش از ۲۷۵ میلیون گزارش سرقت در مشاغل در سراسر جهان، اهمیت نصب دوربین مدار بسته بسیار زیاد است.

عامل دیگری که درخصوص اهمیت نصب دوربین مدار بسته باید در نظر گرفت این است که بسیاری از مشاغل غیر خرده فروشی نیز با سرقت مواجه می شوند، به شکل سرقت اموال شرکت و سرقت مالکیت معنوی. در بیشتر این موارد، خود کارکنان مسئول هستند. دوربین‌های مداربسته که در مکان‌های استراتژیک قرار می‌گیرند می‌توانند این گونه کارمندان را از پیشبرد برنامه‌هایشان بازدارند، بنابراین منجر به محیط کاری بسیار امن‌تر می‌شوند.

نصب دوربین مدار بسته و حریم افراد
حفظ حریم خصوصی افراد با نصب دوربین

اهمیت حفظ حریم خصوصی با نصب دوربین مدار بسته

اگر اماده شروع نصب دوربین مدار بسته هستید، باید به حفاظت از اطلاعات مردم نیز فکر کنید. مردم به نحوه برخورد شما با اطلاعات شخصی خود اهمیت می دهند و این شامل فیلم های ضبط شده توسط دوربین مدار بسته نیز می شود همچنین به مشتریان، کارکنان، اعضا و بازدیدکنندگان خود نشان خواهید داد که چقدر متعهد هستید و حفاظت از اطلاعات ظبط شده را جدی می‌ گیرید.

۱- آیا به حریم خصوصی افراد احترام می گذارید و از حقوق آنها حمایت می کنید؟

  • حفظ حریم خصوصی حق مردم  است، بنابراین اگر به نصب دوربین مدار بسته فکر می کنید، باید در نظر بگیرید که چگونه با این موضوع برخورد می کنید.
  • دیدن دوربین های امنیتی جلوی درب بانک یا مراکز عمومی چیز عجیبی نیست، اما مردم دوست ندارند همیشه از آنها فیلم گرفته شود.
  • به طور کلی، دوربین مداربسته نباید در مناطقی که خصوصی محسوب می شوند مانند سرویس های بهداشتی و اتاق های رختکن استفاده شود. 

اهمیت نصب دوربین مدار بسته در این است اگر کارمند استخدام می‌کنید، باید به نگرانی‌ هایی که ممکن است در مورد فیلم‌ برداری داشته باشند گوش دهید. نکته مهم نصب دوربین مدار بسته، باید توضیح دهید که چرا این کار را انجام می دهید. اگر دوربین مدار بسته را به دلایل امنیتی نصب می کنید، ممکن است برای کارکنان شما منصفانه نباشد که از آن برای نظارت یا تنبیه آنها بدون هشدار استفاده شود.

اگر می خواهید از دوربین مدار بسته برای نظارت بر کارکنان خود استفاده کنید، باید این موضوع را برای آنها روشن کنید و دلیل محکمی برای این کار داشته باشید. کارکنان می توانند در صورتی که احساس کنند از دوربین مداربسته ناعادلانه استفاده می کنید، می توانند شکایت کنند. اگر در مورد کار درست در شرایط خود مطمئن نیستید، می توانید با تیم امنیت پلاس تماس بگیرید.

تا زمانی که از دوربین مدار بسته استفاده می کنید، باید در مورد حقوق اطلاعات افراد و مسئولیت های خود نیز بدانید. یکی از رایج ترین حقوقی که احتمالاً با آن مواجه خواهید شد، حق دسترسی است. این بدان معنی است که افراد می توانند از شما درخواست کپی از تصاویر ظبط شده شخصی خود درخواست کنند. بنابراین سیستم دوربین مداربسته ای که انتخاب می کنید باید بتواند فیلم ها را بازیابی و ویرایش کند تا از این حقوق مردم حمایت شود.

ضبط صدا و نصب دوربین مدار بسته
ضبط صدا توسط دوربین و اهمیت آن

۲- آیا نیاز به استفاده از ظبط صدا دارید؟

همانند اهمیت نصب دوربین مدار بسته ضبط صدا نیز  بسیار اهمیت دارد بسیاری از دوربین ها می توانند صدا را ضبط کنند اما این بدان معنا نیست که شما حتما باید صدا را ضبط کنید. باید در نظر بگیرید که آیا در موقعیتی که می خواهید از آن استفاده کنید صدا ضروری است یا خیر.

برخی از مفاهیم کلیدی در قانون حفاظت از اطلاعات مربوط به شفافیت، انصاف و تناسب است. از آنجایی که ضبط مکالمات می تواند مزاحمت ایجاد کند، ضبط صدا در اکثر موقعیت های روزمره قابل توجیه است. در بیشتر موارد، نیازی به گوش دادن به صحبت های کسی نخواهید داشت، و بعید است که مبنای قانونی برای این کار پیدا کنید.

مجوز نصب دوربین مدار بسته
اخذ مجوز نصب دوربین مدار بسته

۳- تهیه مجوز حفظ حریم خصوصی نصب دوربین مدار بسته

اکنون باید مشخص کنید که چرا فکر می کنید به دوربین مدار بسته نیاز دارید و چگونه برنامه ریزی می کنید که تأثیر آن بر حریم خصوصی افراد را به حداقل برسانید.

شما باید سندی ایجاد کنید که تصمیم شما را برای استفاده از دوربین مدار بسته به جای هر گزینه دیگری که در نظر گرفته اید توضیح دهد و ارزیابی کند که چگونه بر حریم خصوصی افراد تأثیر می گذارد. این سند مهمی است که باید به صورت کتبی داشته باشید و به عنوان ارزیابی تأثیر حفاظت از داده ها (DPIA) شناخته می شود. همه سازمان ها – بزرگ و کوچک – باید قبل از نصب دوربین مداربسته، مجوز خود را بگیرید.

نکات مهم نصب دوربین مدار بسته
۶ نکته مهم قبل از نصب دوربین مداربسته

۶ نکته مهم نصب دوربین مدار بسته که باید بدانید

در اینجا شش نکته مفید وجود دارد که قبل از انجام پروژه دوربین مدار بسته باید بدانید.

۱- آیا می توان نصب دوربین مدار بسته را در خانه انجام داد ؟

این واقعاً به توانایی  (خودت انجام بده) بستگی دارد، همه محصولات نظارتی امنیتی در امنیت پلاس به گونه‌ای طراحی شده‌اند که به راحتی نصب شوند، بنابراین اگر بتوانید از ابزارهای دستی اولیه مانند پیچ‌ سرمته یا مته استفاده کنید، احتمالاً می‌توانید یک سیستم را خودتان نصب کنید.

۲- استفاده از خدمات پس از فروش برای نصب دوربین مدار بسته

امنیت پلاس یک سرویس نصب کاملاً جامع را ارائه می دهد. این موضوع مشکل شما در پیدا کردن مهندسان معتبر برای نصب دوربین مداربسته رفع می کند. اگر می خواهید از قیمت نصب دوربین مدار بسته مطلع شوید با یکی از مشاوران فنی ما صحبت کنید یا به صفحه خدمات نصب دوربین مداربسته ما مراجعه کنید. حال متوجه می شوید که دلیل تاکید ما بر اهمیت نصب دوربین مدار بسته چیست همچنین می توانید از مقاله رفع مشکل دوربین مدار بسته استفاده کنید.

۳- آیا می توان ظبط کننده ویدئویی را به شبکه یا اینترنت متصل کرد ؟

اگر یک DVR دوربین مداربسته خریداری کنید که از قابیت مشاهده از راه دور پشتیبانی می کند، می تواند یک کار کاملاً فنی برای راه اندازی این نوع سیستم  باشد. اگر فردی را می شناسید که با فناوری IP و شبکه آشنا است و مهارت دارد، احتمالاً می تواند در راه اندازی به شما کمک کند. ما نکات راهنمایی در مورد نظارت از راه دور دوربین مدار بسته را گردآوری کرده ایم. اگر مایلید که امنیت پلاس این سرویس را برای شما راه اندازی کند، می توانیم این کار را با هزینه اندکی انجام دهیم. اگر مایل هستید با یکی از مشاوران ما تماس بگیرید.

۴- ابزار های مورد نیاز نصب دوربین مدار بسته

ما فهرستی از ابزارهای نصب دوربین مدار بسته خود به آنها نیاز داشته باشید، گردآوری کرده ایم. بسته به محل نصب دوربین های خود و نوع کابلی که استفاده می کنید، ممکن است به همه آنها نیاز نداشته باشید.

  • پیچ گوشتی چهار سو
  • پیچ گوشتی دو سو
  • آچار آلن (معمولاً با دوربین امنیتی شما ارائه می شود)
  • دریل شارژی دستی
  • انبر دست 
  • دم باریک 

ممکن است ابزارهای دیگری وجود داشته باشد که نصب آسان‌ دوربین مدار بسته را فراهم می کند، اما فهرست بالا معمولاً مبنای خوبی برای شروع است.

۵- چگونه محل نصب دوربین ها مدار بسته را پیدا کنم؟

ما نمی‌توانیم دقیق به شما بگوییم که دوربین‌های امنیتی خود را در کجا قرار دهید بدون اینکه از  معماری و چیدمان ملک شما اطلاع داشته باشیم. هنگامی که کمی در مورد ملک شما بدانیم می توانیم بهترین مکان برای قرار دادن دوربین ها را به شما توصیه کنیم، در غیر این صورت به عنوان یک راهنمای اساسی، باید مناطق پرخطر ملک خود را بررسی کنید. مطمئن شوید که مناطقی را که ممکن است مورد هدف جنایتکاران قرار گیرند، پوشش دهید. اگر بودجه کمی دارید، اهمیت نصب دوربین مدار بسته ساختگی را مد نظر داشته باشید که به جلوگیری از خرابکاران و دزدانی که به اشتباه تصور می کنند دوربین واقعی است، کمک می کند.

۶- هنگام نصب دوربین مدار بسته در بیرون مراقب باشید!

زمانی که در حال نصب دوربین در خارج از منزل هستید، توصیه می کنیم اتصالات کابلی خود را در یکی از داکت یا محفظه های ضد آب و هوای ABS قرار دهید. این تضمین می کند که هیچ آبی نمی تواند به داخل اتصال تصویری BNC یا اتصال برق DC که یکی از رایج ترین علل خرابی در یک سیستم دوربین مدار بسته است، نفوذ کند.

نکته مهمی که در اهمیت نصب دوربین مدار بسته در بیرون باید در نظر گرفت این است که چه سطحی از محافظت در برابر نفوذ آب و سایر ذرات ریز ارائه می دهد. این را می توان با استفاده از رتبه بندی IP دوربین مداربسته (محافظت از ورود) اندازه گیری کرد.

rb.gy bit.ly cutt.ly tinyurl.com shortlink.net urlzs.com