راهنمای خرید بهترین دوربین مدار بسته

چند راه مختلف برای شناختن انواع مختلف دوربین‌ های مدار بسته وجود دارد، از نظر موقعیت مکانی، جایی که آنها را در خانه یا محل کار خود قرار می‌دهید، از طریق برق، نحوه دریافت برق، از طریق اتصال، اینکه آیا به Wi-Fi، تلفن ثابت یا تلفن همراه نیاز دارند یا پشتیبان باتری و ما در امنیت پلاس راهنمای خرید دوربین مدار بسته را برای شما آماده کرده ایم که شما می توانید با این آموزش خرید دوربین مدار بسته بهترین نوع دوربین بر اساس نیاز خودتان را انتحاب کنید.
 
اولین سوالی که ممکن است از خود بپرسید: آیا در وهله اول خرید دوربین مدار بسته ضروری است؟ و پاسخ به سطح امنیتی شما بستگی دارد که می خواهید به خانه یا کسب و کار خود اضافه کنید. در حالی که حسگرها می‌ توانند حرکت را تشخیص دهند و به شما اطلاع می‌دهند که آیا درها یا پنجره‌ها باز یا بسته شده‌اند، بدون دوربین، در واقع نمی‌توانید ببینید در خانه چه می‌گذرد پس آموزش خرید دوربین مداربسته امری ضروری می باشد.
راهنمای خرید دوربین مدار بسته

نحوه خرید دوربین مدار بسته با کیفیت

بهترین دوربین های مداربسته امروزی تصویرهایی با وضوح ۷۲۰p و ۱۰۸۰p ضبط یا تولید می کنند. البته، هرچه رزولوشن بیشتر باشد، کیفیت بهتری نیز خواهد داشت، با این حال، به این معنی است که برای ضبط ویدیوی یک روز کامل به فضای ذخیره‌سازی بیشتری نیاز دارید. اگر یک دستگاه DVR با حافظه داخلی زیاد در اندازه ترابایت دارید، خرید یک دوربین با وضوح بالا ممکن است ایده بدی نباشد ما یک مقاله درباره مزایا خرید دوربین مدار بسته برای شما آماده کرده ایم.

همانطور که در راهنمای خرید دوربین مدار بسته بالا گفتیم کیفیت زیاد تصاویر موجب می شود که دوربین های دارای حافظه داخلی سریع و به راحتی پر می شوند. برای مقابله با این موضوع، برخی از دوربین ها دارای قابلیت رونویسی اطلاعات هستند که پس از پر شدن و برای ادامه ضبط، فضای ذخیره سازی یا میکرو SD را پاک می کنند. بدیهی است که این امر می تواند مشکلاتی را برای از دست دادن ضبط ایجاد کند.

یک دوربین ۱ مگاپیکسلی برای یک روز کامل تقریباً ۳۸ گیگابایت فضای داده را اشغال می کند. بنابراین قبل از خرید بهترین دوربین مداربسته ، رزولوشن دوربین مدار بسته را با فضای ذخیره سازی و زمان تهیه نسخه پشتیبان و نه فقط با کیفیت بصری مرتبط کنید و اما اگر قصد خرید دوربین دید در شب را دارید ما یک راهنمای جامع خرید بهترین دوربین مدار بسته دید در شب را برای شما آماده کرده ایم.

راهنمای خرید تعداد دوربین مدار بسته

برای سیستم امنیتی نیاز به خرید چند دوربین مدار بسته می باشد؟

راهنمای خرید دوربین مدار بسته ما قبل از خرید دوربین مدار بسته پیشنهاد می هد که حتما این نکته مد نظر شما باشد باشد که تعداد دوربین مورد نیاز شما بستگی به اندازه خانه شما و همچنین میزان امنیتی مورد نیاز شما به طور کلی دارد. حداقل، توصیه می کنیم یک دوربین مدار بسته در ورودی اصلی خانه خود در طبقه همکف قرار دهید. در حالت ایده آل، شما همچنین می توانید از دوربین های امنیتی در فضای باز در تمام ورودی های طبقه همکف استفاده کنید. با این حال، این برای کسی که در یک آپارتمان زندگی می کند صدق نمی کند.

برای امنیت بیشتر، می‌توانید دوربین‌های امنیتی بیشتری را در سطح زمین و در هر اتاقی که اغلب استفاده می‌کنید یا باید برای ورود یا خروج از خانه عبور کنید، قرار دهید. برای امنیت بیشتر می توانید دوربین های امنیتی را در راهروهای اصلی طبقه دوم یا سوم قرار دهید. با این حال، به دلیل مسائل مربوط به حریم خصوصی، قرار دادن دوربین در اتاق خواب یا حمام را توصیه نمی کنیم. به طور کلی، اکثر خانه ها به حداقل سه دوربین مدار بسته در دو ورودی خارجی و همچنین یک ورودی داخلی نیاز دارند پس این نکته خیلی مهمی در “آموزش خرید دوربین مدار بسته” می باشد.

لوازم دوربین مدار بسته کدام است

چه لوازم جانبی هنگام خرید دوربین مدار بسته دریافت می کنیم؟

ر امنیت پلاس پیشنهاد می کند قبل از انتخاب دوربین مداربسته مناسب، باید جزئیات مربوط به محتویاتی را که در هنگام خرید آن دریافت خواهید کرد، بررسی کنید. محتویات کلیدی که باید به دنبال آنها باشید:

  • تجهیزات نصب مانند پایه نصب
  • پیچ های برق
  • کابل ها و آداپتور برق

گاهی اوقات خرید دوربین مداربسته ارزان قیمت با آداپتور برق عرضه نمی شوند و این هزینه اضافی خواهد بود. بنابراین مطمئن شوید که همه اینها را در بسته خود دارید.

مقایسه دوربین بی سیم و با سیم

تفاوت دوربین های مدار بسته بی سیم و سیم دار

۱-دوربین مدار بسته بی سیم: دوربین های مداربسته سیمی به دلیل قیمت پایین تر در ایران بسیار محبوب هستند. که از طریق یک کابل کواکسیال سیامی به DVR متصل می شوند. دوربین های مداربسته سیمی نسبت به دوربین مداربسته بی سیم قابل اعتمادتر هستند زیرا با استقامت بیشتر از طریق سیم و کابل به یکدیگر متصل می شوند.

دوربین مدار بسته معمولی: دوربین های بی سیم از نظر تحرک و مقیاس پذیری مزایایی را ارائه می دهند. اینها معمولاً به راحتی قابل نصب و جابجایی هستند. دوربین های بی سیم با کیفیت خوب نسبت به دوربین های سیمی گران هستند. امروزه دفاتر و خانه های حرفه ای این دوربین ها را ترجیح می دهند، زیرا نمای زیبای خانه را با سیم و کابل بر هم نمی زنند. برای استفاده از دوربین های بی سیم، باید یک روتر با کیفیت بالا، اتصال به اینترنت خوب و پر سرعت داشته باشید.

دوربین فضای باز یا دوربین منزل

مقایسه دوربین مدار بسته داخلی و فضای باز

اکثر مردم راهنمای خرید دوربین مدار بسته را از قسمت موقعیت مکانی شروع می کنند: کدام مناطق را می خواهید نظارت کنید؟ اگر در آپارتمان زندگی می‌کنید، احتمالاً فقط به دوربین‌ های مداربسته داخلی نیاز دارید، اما کسانی که حیاط  دارند می‌توانند از دوربین‌ های فضای باز و هشدار های ویدیویی نیز بهره ببرند.

دوربین های داخلی برای دفاتر و منازل مناسب هستند. اندازه آنها جمع و جور است و معمولاً گنبدی شکل دارند.از سوی دیگر، دوربین‌های فضای باز برای فضاهایی از جمله زمین‌ها، مغازه‌های بیرونی، بازارها، فرودگاه، جاده‌ها و غیره استفاده می‌شوند. این دوربین‌ها دارای پان/شیب و زوم بالایی هستند که به آنها امکان می‌دهد فضاهای بزرگی را پوشش دهند.

۱-دوربین های مدار بسته منزل یا داخلی:

دوربین های مدار بسته داخلی، که معمولاً حدود ۱۰۰ دلار قیمت دارند، باید حداقل در سطح زمین خانه شما قرار گیرند. از فضاهای خصوصی مانند حمام یا اتاق خواب اجتناب کنید، اما هر قسمتی را که به راحتی در دسترس است، مانند راهروی جلو، یا هر قسمتی که مرکز خانه شما است، مانند اتاق نشیمن، بپوشانید. دوربین‌ های داخلی بیشتر از دوربین‌ های فضای باز، که ممکن است نزدیک پریز نباشند، متصل باشند. با این حال، “آموزش خرید دوربین مدار بسته” ما توصیه می‌کند برای دوربین‌ ها برق پشتیبان‌ بگیرید تا حتی اگر برق نباشد، روشن بمانند.

۲-دوربین های مدار بسته فضای باز یا خارجی:

از سوی دیگر، دوربین های فضای باز حدود ۲ میلیون تومان قیمت دارند. دلیل؟ آنها با کیس های مقاوم در برابر آب و هوا عرضه می شوند تا بتوانند محدوده دمایی زیاد و همچنین جامدات و مایعات مختلف را تحمل کنند، خواه باران، برف یا تگرگ. چگونگی تعیین دوام یک دوربین به رتبه IP بستگی دارد که در زیر در راهنمای خرید خود توضیح می دهیم. بر خلاف دوربین های داخلی، دوربین های فضای باز به دلیل پریزهای کمتر در فضای باز به احتمال زیاد بی سیم هستند.. اما نکته ای که باید به آن در راهنمای خرید دوربین مدار بسته توجه کرد این است که دوربین های بی سیم ممکن است همچنان به اینترنت نیاز داشته باشند.

نکات مهم در خرید دوربین مدار بسته

۴ نکته مهم در خرید دوربین مدار بسته

ما قصد داریم در این راهنمای خرید دوربین مدار بسته ۱۱ نکته مهم در خرید دوربین مدار بسته را به شما آموزش دهیم تا دیگر هنگام خریدن دوربین مدار بسته نگران نباشید. و با خیال راحت انتخاب کنید.

فضای ذخیره سازی دوربین مدار بسته

۱-بررسی فضای ذخیره سازی دوربین مدار بسته

با پیشرفت تکنولوژی دوربین مداربسته، امروزه بسیاری از دوربین های مداربسته به خودی خود به تنهایی سیستم های کامل مداربسته هستند. آنها با یک اسلات کارت micro SD در داخل خود عرضه می شوند. کاربران می توانند با خرید دوربین مداربسته کارت های حافظه با ظرفیت های مختلف، ۳۲ گیگابایت، ۶۴ گیگابایت یا ۱۲۸ گیگابایت را برای ضبط کردن ویدیو وارد کنند. بسیاری از دوربین های مداربسته مدرن موجود در بازار تا ۱۲۸ گیگابایت قابل ارتقا هستند.اما دوربین های ارزان تری نیز وجود دارند که حافظه داخلی ندارند و به هارد دیسک در ضبط کننده ویدیویی نیاز دارند.

دوربین مدار بسته گردان و ثابت

 2- بررسی کنید آیا دوربین مدار بسته قابلیت چرخش دارد یا خیر

دوربین های مداربسته مدرن می توانند به صورت افقی و عمودی بچرخند تا فضای بیشتری را در اطراف خود بپوشانند. حداکثر زاویه ای که دوربین مداربسته می تواند به صورت افقی بچرخد را پان و چرخش عمودی شیب نامیده می شود. برخی از بهترین دوربین های مداربسته، به عنوان مثال سری Sricam SP 005 SP می توانند تا ۳۵۵ درجه حرکت کنند و تا ۹۰ درجه کج شوند. برخی از دوربین های مداربسته را می توان از راه دور توسط نرم افزار هایشان چرخاند. بنابراین اگر می‌خواهید بخش بزرگی از فضای سه‌بعدی را دید داشته باشید و زیر نظر بگیرید،یکی از نکات مهم در خرید دوربین مداربسته داشتن یک دوربین مداربسته با پان/شیب یا مانور  بالاتر ضروری است.

سنسور های دوربین مدار بسته

 3- بررسی سنسور های دوربین مدار بسته

سنسور تشخیص حرکت دوربین مدار بسته در واقع بخش مهمی از دوربین های امنیتی هوشمند هستند. این دوربین‌ها در حال حاضر به دلیل قیمت بالایشان محبوبیت زیادی ندارند، اما قطعا آینده دار های  دوربین‌های مداربسته هستند. به عنوان مثال، Samsung Smartcam HD Pro. دوربین‌های مداربسته با حسگرهای حرکتی و صوتی، صداها و حرکات غیرعادی را تشخیص داده و با ارسال یک اعلان به صاحبان آن‌ها از طریق اپلیکیشن موبایلشان شناسایی کرده و به آنها هشدار می‌دهند. اگر به یک سیستم امنیتی درجه یک نیاز دارید و می خواهید از خانه یا محل کار خود به بهترین شکل محافظت کنید، خرید یک دوربین مدار بسته با سنسورهای حرکتی و صوتی ارزش زیادی را دارد.

نصب آسان دوربین مدار بسته

۴- آیا نصب دوربین مدار بسته خریداری شده آسان است یا خیر ؟

یکی از نکات مهم راهنمای خرید دوربین مدار بسته این است که قبل خرید دوربین مداربسته باید در نظر گرفت که به طور کلی، نصب و راه اندازی دوربین های مداربسته بی سیم ساده ترین راه ممکن است زیرا هیچ کابلی در آن وجود ندارد. سهولت نصب دوربین مداربسته عمدتاً به موقعیت آن و  نصب بستگی دارد. دوربین‌های دارای پایه‌های مغناطیسی یا پدهای چسبنده به راحتی نصب می‌شوند، اما برای طولانی‌مدت، پیچ‌کردن دوربین روی دیوار یک راه مطمئن است.

اگر دوربین مداربسته دارای پان/شیب خوبی باشد، ممکن است نیازی به موقعیت یابی دقیق نداشته باشد. می توانید آنها را روی یک میز یا کمد بلند قرار دهید.با این حال، اگر برای نصب دوربین مداربسته نیاز به سوراخ کردن دیوار دارید باید از پین های قالب گیری چکشی و پیچ کردن آنها استفاده کنید، نصب ممکن است دشوار باشد و ممکن است به کمک یک متخصص نیاز باشد. یک محصول خوب دوربین مداربسته معمولا همراه با پایه نصب و پیچ ارائه می شود.

برای اولین بار استفاده از دوربین مداربسته، ممکن است نیاز داشته باشید که یک برنامه را از فروشگاه Google Play بر روی گوشی خود دانلود و نصب کنید، آن را نصب کنید، ثبت نام کنید و با اسکن کد QR روی دوربین، احراز هویت را انجام دهید. به طور کلی، فرآیند راه اندازی یک دوربین مداربسته امروزه باید یک فرآیند آسان باشد.

ممنون که با ما در مقاله راهنمای خرید دوربین مدار بسته همراه بودید اگر نیاز به کمک داشتید با تیم امنیت پلاس تماس بگیرید.

سوالات متداول درباره خرید دوربین مدار بسته

قبل از خرید دوربین مداربسته باید در نظر بگیرید دوربین های مدار بسته با میکروفون داخلی وجود دارد که امکان ارتباط دو طرفه را فراهم می کند. این برای افرادی مفید است که می خواهند با فرزندان خود در خانه در تماس باشند و ایمنی و امنیت آنها را تضمین کنند و به عنوان بهترین دوربین مداربسته برای منزل است.

راهنمای خرید دوربین مدار بسته در فضای باز صدق می کند که، عایق رطوبتی ضروری است. اگر می خواهید فضای روبروی مغازه، خانه یا هر فضای بیرونی دیگری را زیر نظر داشته باشید، آموزش خرید دوربین های مدار بسته پیشنهاد می دهد که باید به دنبال دوربین های ضد آب باشید.

LED های مادون قرمز لامپ های کوچکی هستند که در کناره های لنز قرار دارند. اینها نور مادون قرمز را در شب برای دید در شب فراهم می کنند. هرچه تعداد LED ها بیشتر باشد، کیفیت ضبط در شب بهتر خواهد بود.اطلاعات بیشتر در خصوص راهنمای خرید دوربین مدار بسته دید در شب.

نکته ای دیگر در خصوص خرید بهترین دوربین مداربسته، حداکثر برد دوربین مدار بسته به فاصله کانونی لنز و اندازه سنسور تصویر بستگی دارد. هر چه برد بیشتر باشد، اجسامی که از فواصل دور دیده می شوند واضح تر خواهند بود. برد بیشتر برای دوربین های مدار بسته در فضای باز ضروری است. دوربین مداربسته باید حداقل ۲۰ تا ۲۵ متر برد داشته باشد.

هات اسپات داخلی در دوربین مداربسته به کاربران این امکان را می دهد تا بدون نیاز به اینترنت وای فای به پخش زنده در گوشی موبایل خود دسترسی داشته باشند. اما این در فاصله محدودی از دوربین کار می کند. این دوربین ها به راحتی قابل شناسایی هستند زیرا دارای آنتن هستند. این یک ویژگی خوب در دوربین های مداربسته نصب شده در مغازه ها و مراکز خرید کوچک محسوب می شود که در راهنمای خرید دوربین مدار بسته ما به آن بارها اشاره کرده ایم. که کاربر می تواند قسمت های مختلف را بدون نیاز به اتصال به اینترنت کنترل کند.

برخی از تولیدکنندگان ، دوربین های مداربسته را به عنوان بخشی از سیستم مداربسته تولید و به فروش می رسانند. آنها فقط با DVR مخصوص برند خود خود سازگار هستند. بنابراین اگر یک دوربین مداربسته برای قابلیت اتصال به دستگاه های DVR موجود در بازار می‌خرید، مطمئن شوید که با همه آن ها سازگار است.

برای خرید دوربین مداربسته با کیفیت مناسب باید در نظر بگیرید حداقل یک سال گارانتی دارد و دوربین های مقاوم می توانند تا ۳ سال یا بیشتر گارانتی داشته باشند.که با خرید از فروشگاه اینترنتی امنیت پلاس میتوایند این گارانتی را داشته باشید