درک و یافتن رفع مشکلات دوربین مدار بسته شما رخ می دهد دشوار است، به همین دلیل است که تیم امنیت پلاس برای شما یک آموزش تهیه کرده تا به شما در عیب یابی مشکلات دوربین مداربسته کمک کند.

۱- مرحله اول در رفع مشکلات دوربین مدار بسته برق و اتصال دوربین را بررسی کنید

گاهی اوقات یک مشکل می تواند قطع شدن سیم باشد و حتی ممکن است که کابل شبکه قطع باشد. دوربین‌های بر بستر پروتکل اینترنت (IP) معمولاً دارای نشانگرهای LED هستند که برای انتقال داده‌ها به شبکه استفاده می‌شوند، اما ممکن است در داخل دوربین مخفی شده باشد. اگر LED های روی دوربین روشن نمی شوند، باید بررسی کنید که آیا منبع تغذیه برق دوربین به درستی کار می کند اگر دوربین شما از طریق برق و باتری تغذیه می‌شود، باید بررسی کنید که دوربین جریان برق یا وات مناسب را دریافت می‌کند، زیرا دوربین پیچیده‌ای مانند پان شیب زوم، به جریان برق و وات بیشتری نیاز دارد که یک دوشاخه برق معمولی می تواند آن را تامین می‌کند.

۲- پینگ کردن دوربین

با بررسی دایرکتوری دوربین مداربسته، آدرس IP دوربین خود را پیدا کنید. هنگامی که آدرس خود را پیدا کردید، می‌توانید با استفاده از لپ‌تاپ یا تلفن هوشمند خود آن را پینگ کنید تا قدرت اتصال را آزمایش کنید.”cmd” را در بخش جستجوی ویندوز تایپ کنید و یا صفحه خط فرمان DOS را باز کند. هنگامی که خط فرمان DOS ظاهر می شود، از شما خواسته می شود پینگ (ping) و آدرس IP خود را تایپ کنید.

ممکن است روی صفحه نمایش «Request Time Out» یا «Destination Host Unreachable» را ببینید. اگر اینطور است، بررسی کنید که آیا دستگاهی که از آن استفاده می‌کنید در همان شبکه دوربین شما قرار دارد یا خیر. اگر دوربین را در شبکه می بینید، سعی کنید با استفاده از مرورگر خود متصل شوید.

 ۳- نام کاربری / رمز عبور را پیدا کنید

اگر می‌توانید دوربین را پینگ کنید اما نمی‌توانید به آن متصل شوید، ممکن است نام کاربری یا رمز عبور اشتباهی وارد کرده باشید. اگر دلیل عدم اتصال این موضوع است، باید به دفترچه راهنمای دوربین مراجعه کنید.

۴- جدول ARP را بررسی کنید

جدول Address Resolution Protocol ARP را که معمولاً در قسمت بیرونی دوربین قرار دارند، بررسی کنید. با استفاده از ARP می توان به آدرس های MAC و IP دست یافت.

۵- عدم تداخل IP را بررسی

اگر بیش از یک دوربین در شبکه دارید، باید مطمئن شوید که حتما آدرس‌های IP متفاوتی داشته باشند، زیرا این امر می‌تواند مانع از دسترسی شما فقط به یک یا همه دوربین‌ها با هم شود.

cctv problem

۶-سیستم عامل دوربین را ارتقا دهید

همیشه به یاد داشته باشید که دوربین شما به روز باشد. می توانید این کار را با اتصال به VMS و دسترسی به صفحه وب سازنده دوربین انجام دهید.

۷- دوربین را راه اندازی مجدد یا Restart کنید

گاهی اوقات این اولین کاری است که انجام می دهیم – سیستم را برای ۱۰-۲۰ ثانیه خاموش کرده و تنظیمات را دوباره انجام دهید.

۸. کابل کشی را بررسی کنید

مطمئن شوید که کابل‌ها مستقیم و سالم هستند، زیرا اگر در مسیر کابل ها گره‌ یا خراشی وجود داشته باشد و یا اتصال آن به واسطه سوکت مناسب نباشد، خود به تنهایی می‌تواند ریشه مشکل شما باشد و شما در رفع مشکلات دوربین مدار بسته یک قدم جلو هستید.

۹- بازیابی تنظیمات کارخانه دوربین

این مرحله می تواند یک کار خطرناک باشد باشد زیرا تمام تنظیمات قبلی خود را از دست می دهید، اما این کار به رفع مشکلات دوربین مدار بسته شما کمک می کند. بازگشت مجدد به  تنظیمات کارخانه را می توان به سادگی با فشار دادن یک سوزن یا گیره کاغذ دکمه تنظیم مجدد دوربین که در محل سوراخ سوزن که در پشت قرار دارد انجام داد.

۱۰. مرحله آخر برای عیب یابی مشکلات دوربین مداربسته پشتیبانی با سازنده یا ارائه دهنده دوربین تماس بگیرید

اگر از انجام همه مراحل مطمئن نیستید، برای عیب یابی مشکلات دوربین مداربسته از یک متخصص کمک بگیرید که می تواند در هر مرحله به شما کمک کند. شایان ذکر است فروشگاه اینترنتی امنیت پلاس با بهره گیری از تیم فنی مجرب و جوان خود برای پیشگیری از مشکلات شما آموزش هایی رایگان با موضوعات مختلف فراهم نموده لذا در صورت عدم رفع مشکل، ما همچنان در کنار شما هستیم و میتوانید با شماره گیری تلفن های ما، در جهت رفع مشکلات خود با ما در تماس باشید.

تماس با ما